W głębi lasu
W głębi lasu - Premiera 12 czerwca 2020
w

Harlan Coben made in Poland czyli „W głębi lasu” wjeżdża na Netflix. Będzie hit?

Premiera 12 czerwca 2020

Przyznam szczerze, że informacja o ekranizacji powieści „W głębi lasu” przez polską, która ma zadebiutować na platformie Netflix, była dla mnie sporym zaskoczeniem. Zwłaszcza, że zastanawiałem się jak podbita zostanie poprzeczka bo „Safe”, którym zachwyciłem się na tyle mocno, że pocisnąłem go trzy razy.

Harlan Coben książki

Harlan Coben to niekwestionowany numer 1 w literackich rankingach New York Timesa. Autor 30-stu powieści kryminalnych (w tym Bez pożegnania, Nie mów nikomu, Jedyna szansa oraz cyklu Myron Bolitar) wydanych w nakładzie przekraczającym 70 mln sztuk. Jego książki są dostępne w 43 językach i zdobyły ogromną rzeszę fanów zarówno w Polsce jak i na świecie. Do innych szeroko znanych powieści Cobena należą te, do których powstały ekranizacje – czy to w formie filmu, czy niezależnego serialu.

Harlan Coben na Netflixie.

W 2018 roku autor podpisał z Netflix umowę na adaptacje 14-stu jego książek, a pierwszym efektem współpracy był 8-odcinkowy miniserial The Stranger, opowiadający historię tytułowej nieznajomej, ujawniającej ludziom sekrety ich bliskich i jednocześnie szantażując ukrywanymi przez nich samych tajemnicami.

Netflix seriale

Produkcja spotkała się z pozytywnymi recenzjami w Polsce i na świecie. Co więcej, okazała się być najczęściej oglądaną produkcją sygnowaną nazwiskiem pisarza na Netflix w 190 krajach. Jako kolejną adaptację powieści Cobena Netflix ogłosił w 2019 r. serial W głębi lasu (eng. The Woods, gdzie pisarz pełni też rolę producenta wykonawczego), który został zapowiedziany jako polska produkcja oryginalna Netflix. Coben jednak nie jest wyłącznie autorem zekranizowanych książek, ale także scenarzystą i w tej roli miał szansę współpracować z Netflix jeszcze przed podpisaniem umowy.

Netflix

Efektem tej współpracy były do tej pory brytyjski serial oryginalny Netflix pt. Safe. Zarówno powieści jak i produkcje serialowe Harlana Cobena mają wspólną cechę: nierozwiązane lub niedokończone sprawy z przeszłości nękające bohaterów, a także wielokrotne, zapierające dech w piersiach zwroty akcji.

Od 2006 roku ekranizacji doczekały się 4 powieści Harlana Cobena, w tym: Nieznajomy, Nie mów nikomu czy Jedyna szansa, a sam pisarz był scenarzystą serialu Netflix pt. Safe. W głębi lasu to powieść Harlana Cobena z 2007 roku, która w Polsce po raz pierwszy ukazała się już rok później. To tym samym piąta ekranizacja prozy mistrza gatunku, której produkcji podjęła się polska Grupa ATM. Producentką serialu jest Anna Nagler, reżyserami Leszek Dawid i Bartosz Konopka; za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Flis.

polskie filmy na netflixie

Nad serialem czuwała prawie stuosobowa ekipa filmowa. Wyzwaniem dla twórców było nie tylko sprostanie fenomenowi Harlana Cobena i jego znanych, lubianych powieści. W głębi lasu miało zostać drugą polską oryginalną produkcją Netflix. Serial przekraczając bariery kulturowe i językowe, opowiadając pełną polskich wątków i realiów historię w ekranizacji tytułowego bestsellera Harlana Cobena miał dotrzeć do widzów z całego świata.

W głębi lasu – sześć odcinków

Po przeczytaniu książki twórcy rozpoczęli pierwsze prace nad serialem. Chcąc skupić się jednak na misji jaką mieli, nie mogli inspirować się istniejącymi już produkcjami na bazie twórczości Cobena, a jedynie sprawdzić, czym zdobyły uznanie widzów. Zyskanie sympatii szerokiego grona czytelników pisarza także było bardzo istotne, ponieważ twórcy kreowali świat serialu ingerując w książkę stosunkowo głęboko, zaczynając od spolszczenia imion i nazwisk, a kończąc na wplataniu do rozbudowanej historii wątków, z którymi pierwotnie utożsamić się
mogli jedynie polscy odbiorcy

W głębi lasu – o czym jest ta historia?

Niespodziewane odnalezienie ciała mężczyzny, którego śmierć zdaje się
powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

W głębi lasu

W głębi lasu to produkcja Netflix, której fabuła rozgrywa się w Polsce. Obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Jedzenie w Nowym Jorku. To miejsce koniecznie musisz odwiedzić. Nie tylko ze względu na cenę!

Vegan Ramen Shop warszawa

Z „Trójki” odchodzą dziennikarze. Vegan Ramen Shop otwiera trzecią restauracje. Przypadek?